Ön Söz

Ümit DAĞCI

“Hastalık gibidir sanatla uğraşmak, insanı insanların içinde yalnız bırakır. Etrafındaki gözlerin sana bir tuhaf bakmasını sağlar. Alışamazsan bu bakışlara, iki dünya arasında sıkışıp kalan ruh misali, çırpınır durursun olduğun yerde” demişti Ateş. Belki de Ateş’i yazan ben… Şu an bunun bir önemi yok, çünkü konumuz: “Hastalık ve Sanat”

Ben hastayım veya hastaydım! diyelim. Bunun cevabını bulmak isteyenler, yazılarımın arasında bulabilirler. Çünkü, normal insanın nasıl olduğunun cevabını bulabilmemiz için, ilk insanı tanımamız lazım -ki bunun da şu an için imkânsız olduğunu hepimiz biliyoruz.

      Ben sanatçıyım veya hiçbir şeyim! Bunun kararını da yazılarımda sizlere bırakıyorum. Fakat altını çizmek istediğim bir nokta var; yazdıklarımın karşısına bir gelir yazmaya çalışmayın. İnsanoğlunun bulduğu veya yaptığı hiçbir şey bunların karşılığı olamaz.

Birazdan, birbirlerini kovalayan harfler arasında birçok “umutlu” kalp bulacaksınız. Onları okurken sadece onları hissetmeye çalışın.

Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiklerini devredeceğimiz gençlere, kendi adıma bir kapı açabildiysem, ne mutlu bana…

Editörün Dilinden

Şenay Baran ALTUĞ

      Kitabın fikrini ilk duyduğumda çok heyecanlanmış “kesinlikle bu güzelliğin bir yerinde olmalıyım”  diye düşünmüştüm. Ve bu kitapta bana, editörlük – reaktörlük görevi düştü. İnşallah layıkıyla yapabilmişimdir.

Okurken hikayelerin içlerine girip, bazen bir köpek, bazen bir piyano eseri, bazen de eski zamanlardan hiç adlarını duymadığım tanrılardan oldum. Hepsi beni çok etkiledi.

      Genç yazarlar ve ressamlar, naçizane, dip not olarak; yolunuz daima Atatürk’ün yolu, ışığınız daima Atatürk’ün ışığı olsun. 

      Keyifle okumanızı dilerim.

1

Bir Öğretmenin Güncesinden

E. Büşra OMAY

Grafik ve Fotoğraf Öğretmeni

Resimleme: Ela ARKAN

2

Yarım Nota

Şevval Naz TANRIVERDİ

10. Sınıf Öğrencisi

Resimleme: Tuğba YAVUZ

Vaveyla Yayıncılık San. ve Tic. LTD ŞTİ

  • facebook
  • Twitter Round
  • Instagram - Siyah Çember

ankara'daki büyük yayınevleri

kızılaydaki yayınevleri

yayınevleri listesi

ankarada yayınevleriankarada

kitap basan yayınevleri